Tabačka Talk: Prečo voliť liberálnych politikov?

Pi 21. februára 2020 / 19:00 - Pi 21. februára 2020 / 23:59

Tabačka Talk: Prečo voliť liberálnych politikov?
Vnímame, že blížiace sa parlamentné voľby budú medzníkom určujúcim charakter našej krajiny. Politická kampaň sa rozbehla, verejná diskusia je čoraz toxickejšia, útoky na tretí sektor, práva žien či sexuálne menšiny sa stupňujú. To všetko nás vedie k presvedčeniu, že musíme oveľa sebaistejšie komunikovať a vysvetľovať základné liberálne hodnoty, za ktorými Tabačka stojí. Chceme vás preto pozvať na diskusné večery, kde predstavíme liberálnu ponuku v parlamentných voľbách. Budeme hovoriť o právach LGBTI, sociálne vylúčených skupinách, rodovej rovnosti či klimatická kríze. Našim cieľom je viesť odbornú a vecnú diskusiu o témach, ktoré považujeme za dôležité. 

Hostia: 

Martin Poliačik 
pedagóg, filozof a politik, od roku 2010 poslanec NRSR. V rokoch 1999 až 2006 vyštudoval na Filozofickej fakulte Trnavskej univerzity a obhájil titul magister filozofie. V novembri 2017 Poliačik oznámil, že v strane SaS, ktorú spoluzakladal , končí. V decembri 2017 sa stal členom Progresívneho Slovenska. 
Ondrej Dostál 
sociológ a bývalý novinár. od 2016 poslanec NR SR zvolený na kandidátke strany SaS. Člen Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií a overovateľ Ústavnoprávneho výboru NR SR. Vyštudoval odbor filozofia – sociológia na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského, štúdium ukončil v roku 1997 a neskôr vyštudoval právo na Právnickej fakulte Univerzity Komenského.
moderuje: Karol Rohrer
Vstup: voľný / Veľká sála
Tabačka Talk: Prečo voliť liberálnych politikov?

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik