Tabačka Talk: Prečo sa bojíme liberálnych tém?

So 08. februára 2020 / 18:00 - So 08. februára 2020 / 22:00

Tabačka Talk: Prečo sa bojíme liberálnych tém?
Vnímame, že blížiace sa parlamentné voľby budú medzníkom určujúcim charakter našej krajiny. Politická kampaň sa rozbehla, verejná diskusia je čoraz toxickejšia, útoky na tretí sektor, práva žien či sexuálne menšiny sa stupňujú. To všetko nás vedie k presvedčeniu, že musíme oveľa sebaistejšie komunikovať a vysvetľovať základné liberálne hodnoty, za ktorými Tabačka stojí. Chceme vás preto pozvať na diskusné večery, kde predstavíme liberálnu ponuku v parlamentných voľbách. Budeme hovoriť o právach LGBTI, sociálne vylúčených skupinách, rodovej rovnosti či klimatickej kríze. Našim cieľom je viesť odbornú a vecnú diskusiu o témach, ktoré považujeme za dôležité. 
Hosťky:
Lucia Ďuriš Nicholsonová 
Je liberálna politička a bývalá novinárka, v súčasnosti poslankyňa Europskeho Parlamentu zvolená za stranu SaS, členka frakcie Europskych konzervatívcov a reformistov. Je bývalá poslankyňa NRSR, podpredsedníčka Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny. Počas vlády Ivety Radičovej zastávala funkciu štátnej tajomníčky Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. 
https://strana-sas.sk/nicholsonova/ 
Zuzana Števulová 
Vyštudovala Právnickú fakultu Trnavskej univerzity, vďaka čomu sa mohla od začiatku venovať štúdiu práva s dôrazom na hodnoty morálky, etiky a spravodlivosti. 10 rokov viedla občianske združenie Liga za ľudské práva, ktoré sa pod jej vedením vypracovalo na rešpektovanú a oceňovanú ľudskoprávnu organizáciu. Je kandidátkou koalície PS/Spolu. 
https://progresivnespolu.sk/kandidati/zuzana-stevulova 
Mária Kolíková 
Rozbehla som Centrum právnej pomoci, pracoval na otvorení justície verejnosti, bola pri tom, keď sa zavádzalo zverejňovanie zmlúv i protischránkový zákon. Štátnou tajomníčkou sa stala v júli 2010, vo funkcii zostala do marca 2012. V máji a júni 2012 bola externou poradkyňou Ministra spravodlivosti ČR pre oblasť reforiem v justícii. Následne sa vrátila do advokácie. Už počas pôsobenia v Radičovej vláde bola vnímaná ako pravá ruka ministerky Lucia Žitnanskej. V roku 2019 vstúpila so vznikajúcej strany Za ľudí. 
https://za-ludi.sk/tim/ 

Moderátor: Karol Rohrer

Vstup: voľný / Veľká sála
Tabačka Talk: Prečo sa bojíme liberálnych tém?

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik