The Gathering: Lahká Múza, Terminal State, Fontanela

So 28. septembra 2019 / 20:00 - So 28. septembra 2019 / 23:59

The Gathering: Lahká Múza, Terminal State, Fontanela
Septembrový Gatheting! 35.rokov Ľahkej Múzy na alternatívnej scéne a ich hostia v Malej Tabačke!

Ľahká Múza vznikla v roku 1984 na výbojoch post punkovej éry ako experimentálna new wave kapela. Pôvodná zostava bola štvorčlenná (Gudrun, 677, German H a Dr.K). Z pôvodnej zostavy do dnes pretrvalo tvorivé jadro Gudrun Snake & 677 ktoré od roku 1990 až do dnes spolupracovalo s viacerými muzikantmi a performermi. Časom sa vypracovali na jednu z najvýznamnejších alternatívnych kapiel z východného bloku a vďaka originálnej tvorbe a zaujimavému vizuálnemu prevedeniu koncertov za celé obdobie zahrali na všetkých významných európskych festivaloch goth-electronic-industry scény od Anglicka cez Nemecko, Rakúsko, Poľsko, Litvu, Srbsko až po domáce české a slovenské medzinárodne obsadené festivaly a množstvo klubových vystúpení. Kapela vydala prvý MC nosič v 1990 roku u pražského vydavateľstva Black Point a prvé CD/LP v roku 1992 u Zoon Records.Ďalšie v roku 1995 u českých Indies Records, v roku 2000 u poľských Black Flames, v roku 2004 u litovských Dangus. V roku 2006 zakladajú vlastnú značku eXcentriX records, kde vydávajú debutové album bočného ritual/elektronického projektu Hieros Gamos , v roku 2013 CD Ľahkej Múzy- Byť Tvojím Zrkadloma v roku 2016 prvé DVD – Performance.

Ľahká Múza – Tam, kde začína noc

https://www.youtube.com/watch?v=meMgTUqTo88

Ľahká Múza – Synchronia
https://www.youtube.com/watch?v=-NlApGapIpM

Terminal State je stálicou slovenského elektroindustriálu z Prešova. Od roku 1993 drsné elektronické rytmy a zvuky doprevádzajú ťažko efektovaný vokál, za takúto kombináciu by sa nemuseli hanbit ani v kolíske štýlu, vo Vancouveri. Posledný 2CD album z roku 2013 už čoskoro nahradí nový.

Fontanela je filmová dark-ambient / rhytmic-noise kooperácia medzi f/errorom (FARA, Gain Control) a výtvarníkom Michalom Dankulincom. Noir vízie konca sveta odľudštenej technokratickej spoločnosti sprevádzajú božské hlasy večnosti a všadeprítomnej dôvery

The Gathering: Lahká Múza, Terminal State, Fontanela

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik