The Gathering Party

Pi 17. mája 2019 / 20:00 - Pi 17. mája 2019 / 23:59

The Gathering Party
THE GATHERING PARTY

17.5.2019 FABRICAFE

FARA
VON RADKOFF
F/ERROR & MIRROR
TURBOSAMPLER

Details:

=== FARA – live industrial punk music ===

Kvapôčka koly v supermarkete. Krúžok salámy v miestnej mäsiarni. Sáčok v sáčku, betón v betóne. Dvaja pracovníci obsluhujúci strunové mechanizmy za monotónneho doprovodu hluchej bubeníčky. Anjeli zvestujú nanebevstúpenie debility. Nič sa nevyrieši.

Droplet of cola in a supermarket. Slice of salami in a local butchery. Sachet inside a sachet, concrete inside a concrete. Two workers operating stringed mechanisms with the monotonous accompaniment of a deaf drummer girl. Angels are apostoling ascension of debility. Nothing is going to be resolved.

https://www.youtube.com/watch?v=yp-p5Tvinuc

=== VON RADKOFF – new wave video party ===

Peter Radkoff je nielen osobnosťou stojacou za Tabačkou Kulturfabrik, ale aj stále mladým pamätníkom, ktorý vyrastal na rodiacej sa nezávislej hudobnej scéne divokých začiatkov 80tych rokov v západnom svete. Prinesie nám svoj autentický pohľad na túto dobu, kedy u nás v tomto čase bolo všetko úplne inak, boli to roky končiacej sa normalizácie našej socialistickej vlasti. Nástup New wave, New Romantics, Synth Pop, EBM, Industrial, či alternative rock…? Áno a to všetko neopakovateľnou formou „Old School – video párty“!

=== TURBOSAMPLER – legendary audiovisual breakcore ===

Názov naznačuje spôsob autorovho narábania tak sample, ktory sype po seba akoby na vzorke čiže ani, pivo zemiaky, pričom ich granulárne dehonestuje až k samej hranici identifikovateľnosti za doprovodu repetitívnych vzoriek bubnov.

Audio-visual aspect of performance absolutely refutes illusion that the world is showing us a legible face that we need only decipher. This is a game provisional meanings that do not lead anywhere. Synchronized A/V samples are handled not like pieces of music, but like potatos. Everything is controlled by controllers everybody knows, and probably own. Keyboard and mouse is on the table, just screen has different meaning here.

https://www.youtube.com/watch?v=msilPNF7w5o

=== F/ERROR + MIRROR – DJ set ===

Selecting favourite tracks: NIN, Skinny Puppy, Ministry, Depeche Mode, The Cure, The Young Gods, Front Line Assembly, Dead Can Dance, Joy Division & more …

ENTRY: 5 EVR

The Gathering Party

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik