Tu v dome (SK) + Archívny Chlapec (SK) + Dobropič (SK)

So 30. apríla 2016 / 20:00 - Ne 01. mája 2016 / 04:00

Tu v dome (SK) + Archívny Chlapec (SK) + Dobropič (SK)

Tu v dome (SK)

Samohodnotenie: Orientácia na akustickú hudbu, bez jednoznačného hudobného vzoru. Záľuba v temných harmóniách, krátkych minutážach a hľadačstve v rámci piesňovej formy. Zhudobňovanie poézie svetovej (Dickinsonová, Morgenstern. Seifert, Baudelaire) i slovenskej (Krasko), v posledných rokoch opäť i vlastné texty (Bronka Schraggeová). To všetko najčastejšie na tému bytia a nebytia. Od roku 2003 vo vydavateľstve Slnko records. Najväčší neúspech: skupina dodnes nemá svoj biznis plán. Najväčší úspech: skupina dodnes nemá svoj biznis plán.

Richard Vávra (SK)

Dnes je jasné, že Richard Vávra alias Archívny Chlapec sa pred pol druha rokom vydal na správnu cestu. Debutový album Zvery mu v Rádiohlavách vyniesol nominácie na ocenenie až v troch kategóriách a získava si stále viac fanúšikov a poslucháčov. Tí v nasledujúcich týždňoch môžu navštíviť jeho koncerty v ôsmich rôznych mestách, ktoré odohrá v sprievode troch šarmantných hudobníčok, pričom na posledných troch koncertoch turné sa predstaví aj formácia Tu v Dome.
„Na albume Zvery počuť väčšinou len nylonovú gitaru a môj spev, teda miestami animálny rev. Najnovšie však viac inklinujem k hraniu s niekým,“ vysvetľoval Richard v nedávno zverejnenom rozhovore. Tým niekým bude opäť kapela Dobropić, ženský prienik skupín Zlokot a Tu v Dome (Stanka Apfelová, Ali Kobzová aBronka Schragge), ktorá vznikla na klubovom festivale vydavateľstva Slnko Records. Zažite aj vy ich spoločné turné s podtitulom Blíži sa jar.

Tu v dome (SK) + Archívny Chlapec (SK) + Dobropič (SK)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik