Učia školy kritickému mysleniu? (Café Európa Košice)

Ut 30. apríla 2019 / 18:30 - Ut 30. apríla 2019 / 22:30

Učia školy kritickému mysleniu? (Café Európa Košice)
S pribúdajúcim objemom dostupných informácií rastú nároky na to, ako si ich relevanciu a dôveryhodnosť overiť. Základným nástrojom by malo byť kritické myslenie. Sú k nemu deti a mládež na slovenských školách vedené? Na ktorých predmetoch by sa ho mali učiť? Podľa medzinárodných meraní PISA slovenskí žiaci zaostávajú v čitateľskej gramotnosti oproti väčšine štátov OECD. Ako sú na tom s mediálnou gramotnosťou? Dokážu slovenskí žiaci odhaliť nepravdivé informácie? Seriózni žurnalisti majú nástroje na to, ako si overovať zdroje a získavať informácie. Mali by to učiť žiakov priamo novinári, alebo je to úlohou pre učiteľov?

🎙 Juraj Čokyna, učiteľ na ZŠ a publicista
🎙 Martin Leidenfrost, novinár, publicista a spisovateľ
🎙 Zuzana Tkáčová, učiteľka na gymnáziu, víťazka súťaže Učiteľ Slovenska

Moderuje Juraj Hajko, SFPA

Miesto: Tabačka Kulturfabrik, Fabricafe

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
sli.do hashtag: #CEKE
LIVE PRENOS NA NAŠOM FACEBOOKU!
Twitter: #CEKE

Napísaním otázky na stránku podujatia alebo do komentárov sa automaticky zapájate do súťaže o vecné ceny od hlavného organizátora diskusie – Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Ak nechcete, aby Vám ušli žiadne novinky a informácie o našich ďalších diskusiách, nezabudnite sa zaregistrovať na odberanie nášho newsletteru: http://eepurl.com/cE3NCD
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Hlavný organizátor diskusie: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, spoluorganizátor diskusie: Slovak Foreign Policy Association, partneri diskusie: Hanns Seidel Stiftung Slowakei – Nadácia Hannsa Seidela Slovensko, Technická univerzita v Košiciach mediálni partneri: EURACTIV.sk, Radio_FM a SME
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Chceli by sme vás upozorniť, že filmový štáb/fotograf budú prítomní na mieste počas tohto podujatia a budú natáčať/fotografovať. Takto získané materiály budú použité na ilustračné a informačné účely súvisiace s aktivitami alebo projektmi našej inštitúcie alebo Európskej únie.

Učia školy kritickému mysleniu? (Café Európa Košice)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik