V každej ruke pištoľ (Una pistola en cada mano)

So 15. decembra 2018 / 19:00 - So 15. decembra 2018 / 23:59

V každej ruke pištoľ (Una pistola en cada mano)
Réžia: Cesc Gay,  Španielsko, 2012, 91 min
O čom sa rozprávajú muži medzi sebou? Ako otvorene muži hovoria o svojich pocitoch? Gayova sonda do milostného života ôsmich mužov – štyridsiatnikov, v ich každodenných situáciách, odhaľuje jedno a to isté: mužskú krízu identity. Všetci prežívajú podobne zmätené pocity, nevyznajú sa vo svojej bublajúcej duši, a tak náhle vyvretie emócií môže spôsobiť i nečakaná otázka či stretnutie s niekým známym. Zdôverenie sa priateľovi so svojimi depresiami, priznanie si krachu v partnerskom i kariérnom živote, túžba znovu sa vrátiť k exmanželke, sledovanie nevernej ženy, snaha zviesť kolegyňu či dozvedanie sa o chúlostivých problémoch kamaráta od jeho manželky. To je mozaika nepríjemných situácií a intímnych priznaní, ktoré Cesc Gay okorení jemu typickým humorom.

Muži očami katalánskeho režiséra nie sú žiadni kovboji s chladnou tvárou, naopak sú veľmi zraniteľní a keď niekto vystrelí z pištole – bude to paradoxne žena. Svieže vtipné dialógy a celá plejáda skvelých hercov v nemilosrdnom portréte súčasných mužov a žien získali okrem iných významých ocenení hneď štyri ceny Gaudí.
Realizované v spolupráci s Veľvyslanectvom Španielskeho kráľovstva.
Vstup voľný / Kino Tabačka
V každej ruke pištoľ (Una pistola en cada mano)

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik