Vagína monológy 2022 / druhé stretnutie

Po 17. januára 2022 / 17:00 - Po 17. januára 2022 / 21:00

Vagína monológy 2022 / druhé stretnutie

Ak si nestihla naše prvé stretnutie o nič si neprišla, ak opomenie príjemný večer a rozhovory o plánoch s textom Vagína monológy od Evy Ensler 🙂 

Je tu druhá príležitosť pridať sa! 

Pozývame všetky ženy a dievčatá, ktoré majú chuť zapojiť sa do príprav tohtoročných Vagína monológov v Tabačke Kulturfabrik na úvodné spoločné stretnutie.

Čo vagína monológy vlastne sú?

Kniha americkej spisovateľky, aktivistky a autorky divadelných hier Eve Ensler, prinášajúca autentické výpovede žien poskytujúce svedectvo o sexe a ženskej sexualite. Text, ktorý bol v čase svojho vzniku označovaný ako biblia pre novú generáciu inšpirovali dynamické hnutie V-DAY https://www.vday.org/about-v-day, ktorého cieľom je skoncovať s násilím proti ženám a dievčatám.

Verejné čítanie textov je od roku 1998 súčasťou celosvetového hnutia na zastavenie násilia na ženách a dievčatách. Výťažok zo vstupného z čítania v Tabačke Kulturfabrik pravidelne posielame organizácii Fenestra, ktorá proti tomuto násiliu sytematicky bojuje už 25 rokov. Predstavenie uvedieme vo februári 2022.

Ak Vás myšlienka boja proti násiliu na ženách a dievčatách zaujala a chcete sa do Vagína monológov 2022 aktívne zapojiť alebo ste len zvedavé a chcete vedieť viac neváhajte a príďte na prvé stretnutie. Veríme, že aj tento rok sa stretne partia zaujímavých a inšpiratívnych žien, ktoré majú chuť na spoločné zdieľanie, potrebu sebavyjadrenia a odmietnutia násilia.

Pre viac informácií prosím kontaktujte spoluorganizátorky z občianskeho združenia PORT Mirku alebo Zuzanu na adrese: miroslavapetrasova@gmail.com, psotka.zuzana@gmail.com

Projekt realizujeme v spolupráci s o.z. PORT, ktorého iniciatíva bola v roku 2022 podporená  Slovensko-českým ženským fondom.

Vagína monológy 2022 / druhé stretnutie

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik