Vagína monológy 2023 / druhé stretnutie

St 01. februára 2023 / 18:00 - St 01. februára 2023 / 20:00

Vagína monológy 2023 / druhé stretnutie

Ak si nestihla naše prvé stretnutie o nič si neprišla, ak opomenie príjemný večer a rozhovory o plánoch s textom Vagína monológy od Evy Ensler

Je tu druhá príležitosť pridať sa! 

Pozývame všetky ženy a dievčatá, ktoré majú chuť zapojiť sa do príprav tohtoročných Vagína monológov v Tabačke Kulturfabrik na druhé neformálne stretnutie a spoločné čítanie textov. Ženy a dievčatá, ktoré máte chuť zapojiť sa do príprav tohtročných Vagína monológov v Tabačke Kulturfabrik neváhajte a príďte preskúmať terén.

Čo vagína monológy vlastne sú?

Kniha americkej spisovateľky, aktivistky a autorky divadelných hier Eve Ensler, prinášajúca autentické výpovede žien poskytujúce svedectvo o sexe a ženskej sexualite. Text, ktorý bol v čase svojho vzniku označovaný ako biblia pre novú generáciu inšpirovali dynamické hnutie V-DAY https://www.vday.org/about-v-day, ktorého cieľom je skoncovať s násilím proti ženám a dievčatám.

Verejné čítanie textov je od roku 1998 súčasťou celosvetového hnutia na zastavenie násilia na ženách a dievčatách. Výťažok zo vstupného z čítania v Tabačke Kulturfabrik pravidelne posielame organizácii Fenestra, ktorá proti tomuto násiliu sytematicky bojuje už 25 rokov. Predstavenie uvedieme v Tabačke Kulturfabrik 27. marca 2023.

Ak Vás myšlienka boja proti násiliu na ženách a dievčatách zaujala a chcete sa do Vagína monológov 2023 aktívne zapojiť alebo ste len zvedavé a chcete vedieť viac neváhajte a príďte na prvé stretnutie. Veríme, že aj tento rok sa stretne partia zaujímavých a inšpiratívnych žien, ktoré majú chuť na spoločné zdieľanie, potrebu sebavyjadrenienia a odmietnutia násilia.

Viac informácií sa dozviete na druhom neformálnom stretnutí 1.2. streda v čase od 18:00 do 20:00. 

Príďte do Tabačky Kulturfabrik, buďte odvážne a zvedavé. Možno pre seba objavíte novú vášeň, získate kontakty alebo “len” strávite príjemný večer v spoločnosti žien, pre ktoré sú ľudské práva a práva žien niečo o čom je potrebné stále hovoriť.

V prípade iných otázok prosím kontaktujte Zuzanu na adrese zuz@tabacka.sk

Vstup: voľný / Bar / Taste&Share

Vagína monológy 2023 / druhé stretnutie

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik