VALENTÍNSKY TÝŽDEŇ v Kine Tabačka

Ne 10. februára 2019 / 19:00 - Ne 17. februára 2019 / 23:59

VALENTÍNSKY TÝŽDEŇ v Kine Tabačka
VALENTÍNSKY TÝŽDEŇ v Kine Tabačka
10. až 17.02.2019.
Blížiaci se deň zamilovaných v Kine Tabačka  si pripomenieme premitaním tých najlepších filmov o láske, ktoré boli kedy natočené!
Od klasiky svetového filmu, nepretržitej inšpirácie pre všetky veľké filmové príbehy o láske, filmu “Cassablanca” s ikonickým Humphrey Bogartom a Ingrid Bergmanovu, cez antologické a netradične melodrámove filmy filmových velikánov Buza Luhrmana  (Veľký Gatsby) a Jima Jarmuscha (Prežijú len milenci). Ponúkame vám valentínsky filmový týždeň pre všetkých zamilovaných – obzvlášť pre milovníkov dobrých filmov. Veľa nezabudnuteľných príbehov, hrdinov väčších než je láska a romantické filmové zážitky – toto všetko vás čaká v Kine Tabačka vo februári! 
Pripravujeme pre vás darčeky a ďalšie prekvapenia!
Vitajte vo valentínskom Kine Tabačka!
Adam, talentovaný hudobník v štýle 60-tych rokov, žije v ponurom Detroite. Zúfalý z toho, kam sa ten svet uberá, čím ďalej viacej premýšľa o samovražde. V teplom Tangere žije jeho tajomná, štýlová priateľka Eva, ktorá miluje poéziu a rada večeria s Christopherom Marlowom. Adam a Eva majú viac než tisíc rokov. Nedávno sa rozhodli žiť oddelene. Dlho im to ale nevydržalo, Eva už vystupuje z lietadla v Detroite. Obaja cítia, že sa má stať niečo nebezpečné.
Príbeh lásky a priateľstva od oscarového režiséra Anga Leeho. Film rozpráva milostný príbeh dvoch mladých mužov – rančera a kovboja – ktorí sa poznali v lete roku 1963 a stali sa priateľmi na celý život. Prežili veľa radosti i tragédie, vďaka tomu poznali slabosť a silu lásky.
Filmová adaptácia románu F. Scotta Fitzgeralda Veľký Gatsby vznikla vďaka nápaditej mysli scenáristu, producenta a režiséra Baza Luhrmanna. Obdobie, v ktorom sa príbeh odohráva, je vykreslené tak, ako sa to ešte nikomu nepodarilo. V hlavnej úlohe filmu sa predstaví Leonardo DiCaprio. Veľký Gatsby sleduje príbeh budúceho spisovateľa Nicka Carrawaya, ktorý cestuje z amerického stredozápadu do New Yorku. Je jar 1922 a éra uvoľnených mravov, iskriaceho jazzu, nelegálneho obchodu s alkoholom a do nebies siahajúcich akcií. Nick si chce splniť svoj vlastný americký sen a na burze zarobiť nejaké peniaze. Usadí sa v susedstve tajomného zbohatlíka Jaya Gatsbyho, neďaleko svojej sesternice Daisy a jej aristokratického záletníckeho manžela Toma Buchanana. Nick sa v ich spoločnosti dostáva do pútavého sveta superbohatých, ich ilúzií, lásky a podvodov. 
Slávna a kultová Casablanca je jediným filmom v ktorom si spolu zahrali Humphrey Bogart a Ingrid Bergmanová. Bogart stelesňuje Ricka Blaina, cynického majiteľa kaviarne, do ktorého chodí každý, kto potrebuje napríklad falošný pas, alebo má chuť trochu hazardovať. Raz do Rickovho podniku zavíta bojovník proti fašizmu Victor Laszlo s manželkou Ilsou, v ktorej Rick spoznáva svoju lásku. Bogart za rolu, ktorá sa divákovi nezmazateľne vryje do pamäte, získal zaslúžene Oscara.  

VALENTÍNSKY TÝŽDEŇ v Kine Tabačka

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik