Vianoce v Tabačke

So 10. decembra 2022 / 10:00 - So 10. decembra 2022 / 14:00

Vianoce v Tabačke

10. december je každoročne medzinárodným dňom ľudských práv a v jeho duchu sa bude niesť aj Vianočný deň v Tabačke. Do jeho príprav sme si prizvali organizácie Mareena, ETP Slovensko a Jeden svet Košice, ktoré nielen v Košiciach prispievajú k boju za dodržiavanie ľudských práv a rozvoj komunít, a s ktorými počas roka na našom komunitnom a diskusnom programe spolupracujeme. Počas Vianočného dňa v Tabačke sa môžete tešiť na: 

10:00 – 15:30 / Veľká sála – Vianočné trhy: lokálne výrobky, gastro, dizajn, darčeky, organizácie, ktoré majú v Tabačke svoje stále miesto aj charitatívny punč pre podporu Ukrajiny.

Od 10:00 do 17:00 / Bistro: S detskými návštevníkmi Tabačky budeme piecť vianočné koláčiky. Čakanie na upečenie sladkých výtvorov si môžete skrátiť nákupmi na trhu, výrobou vianočných ozdôb alebo divadlom pre deti, ktoré zahráme počas dňa dva krát. Z upečených koláčikov vám pripravíme vianočné balíčky. Pečenie je vhodné aj pre najmenšie deti. 

O 11:00 a 15:30 / Black Box: divadlo pre deti Prečo nekvitneš?

(na námet knihy Kataríny Macurovej)

účinkuje: Viktória Sedláková

režijná spolupráca: Paula Belická

scénografia: Viktória Sedláková

„Je to naozaj zvláštny kvet.“ povedal malý medvedík. Prečo nekvitne ako ostatné rastlinky? Je to skutočne kvet? A čo sa deje pod zemou? Niekedy musíme kopať hlbšie, aby sme prišli na koreň veci. Nie je totiž všetko tak, ako to na prvý pohľad vyzerá…

dĺžka predstavenia: 30 minút

pre deti od 3 rokov

16:30 – 18:00 / Kino Tabačka: Ako získať grant od Medzinárodného vyšehradského fondu?

Lucia a Martin z Medzinárodného vyšehradského fondu vám predstavia možnosti financovania vašich projektov, umeleckých rezidencií či štipendijných programov. Spoločne si prejdeme pravidlá podávania grantových žiadostí, termíny prihlášok a mnoho ďalších užitočných rád pre úspešné financovanie vašich projektových nápadov nielen v krajinách V4. 

Medzinárodný vyšehradský fond je donorská organizácia založená v roku 2000 vládami krajín Vyšehradskej štvorky – Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska. Fond nadväzuje na víziu prezidenta Václava Havla, prezidenta Lecha Wałęsu a premiéra Józsefa Antalla o podpore regionálnej spolupráce organizácií občianskej spoločnosti. To je možné vďaka grantom, štipendiám a umeleckým rezidenčným pobytom.

18:00 – 21:00 / Fabrik Space: Ochutnávka Jedného sveta / Taste and Share

Komunitná kuchyňa Taste and Share v spolupráci s Jeden svet Košice pripraví špeciálne menu, na ktorom budete môcť ochutnať jedlá z krajín podľa filmov premietaných na festivale. 

21:00 – 00:00 / Fabrik Space: Dj Vesnu

Vianoce v Tabačke ukončí párty s majiteľom Teplárne Romanom Samotným.

Vstup: voľný / 5€ ochutnávka o 18:00 / Celý priestor

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Vianoce v Tabačke

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik