Workshop “Kontaktná improvizácia”

Ne 28. apríla 2019 / 14:00 - Ne 28. apríla 2019 / 18:00 Predaj ukončený

Workshop “Kontaktná improvizácia”
Kontaktná improvizácia je komunkácia tiel v tanci, niekedy divoká, inokedy tichá.

Je to druh pohybu, ktorý absolútne sprítomňuje tanečníka a ten je potom schopný bezprostredne načúvať telesnej reči svojho partnera.

Workshop je určený všetkým, ktorí kontaktnú improvizáciu už tancovali, ako aj pre ľudí, pre ktorých je tento pojem úplne nový. V dielni sa budeme venovať technikám a princípom vnímania kontaktu a nasledovania, či vedenia partnera v tanci, ako aj rôznym kvalitám vzájomného plynutia tancujúcich tiel. Okrem toho sa naučíme niektoré prvky dvíhačiek a tiež triky, ako byť v dvíhačke ľahký/á. Všetky získané zručnosti potom použijeme pri krátkom záverečnom improvizačnom tanci – jam. Pretože kontaktná improvizácia zahŕňa širokú škálu pohybu od tancovania na nohách cez rolovanie po zemi, prineste si sebou pohodlné oblečenie s dlhými (nie tureckého/indického štýlu – bránia v tomto pohybe) nohavicami. 
Lektorka – Žubra K. Žubretovská

Tancu sa venuje od mladého veku. Od klasických spoločenských tancov sa pretancovala k modernému tancu a improvizácií a ku kontaktnej improvizácií(CI). U Reny Milgrom v Prahe prešla 3.ročným programom Vedomého Tela, ktorý ju obohatil o znalosti Labanovej analýzy pohybu a Bartenieff Fundamentanls. Svoje tanečné zručnosti si rozširuje v štúdiách Druna, Dancelabe, Nuevo a na Fakulte AMU Praha. Zúčastňuje sa dielní a festivalov CI a somatického pohybu v zahraničí, kde čerpá podnety a motivácie pre svoju prácu. Okrem dielní kontaktnej improvizácie vedie tanečno-pohybové dielne spojené s tvz. bodywork (práca s telom), somatickou prácou  a súkromné tanečné terapie. V súčasnosti spolupracuje na tanečno-terapeutických technikách a dielňach, ktoré objasňujú ľudské vzorce správania cez tanec a pohyb. 
Účastnícky poplatok – do 15.4. 7€, po 15.4. 10€
Workshop nevyžaduje predošlú tanečnú prípravu, je vekovo neobmedzený.
Časový harmonogram:
BlackBox, prvé poschodie Tabačka Kulturfabrik
Nedeľa 28.04. od 14.00 do 18.00
v prípade otázok nás kontaktujte na: zuz@tabacka.sk 
Workshop “Kontaktná improvizácia”

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik