MEDZISCÉNA / Workshop „Milan Kozánek: Kontaktná improvizácia”

So 05. novembra 2022 / 10:00 - Ne 06. novembra 2022 / 13:00 Kúpiť MEDZISCÉNA / Workshop „Milan Kozánek: Kontaktná improvizácia” Kúpiť lístky

MEDZISCÉNA / Workshop „Milan Kozánek: Kontaktná improvizácia”

Vzdelávacie podujatie v rámci projektu MEDZISCÉNA

Workshop je vhodný pre tanečníkov, moverov a aj ľudí bez predchádzajúcej skúsenosti. Bude náhľadom do konceptu a filozofie uvažovania o ľudskom tele v tvorivom pohybe s vnímaním komplementárnosti ľudského tela. 
 

Zameriame sa na posilnenie kostrového systému, prácu na vedomom usporiadaní tela a na správne využívanie fyzio-dynamiky tela. Oboznámime sa s pohybovými a energetickými centrami, cvičeniami na posilňovanie kostí, kĺbov, šliach, väzov a svalov prostredníctvom zaktivizovania energie v tele.

Počas improvizácie v kontakte budeme rozvíjať slobodný pohyb, jeho mäkkosť a plynulosť. Využívať budeme chrbticu a dve hlavné ťažiská tela na posilnenie opory svojho tela, ale aj opory partnera. Naučíme sa využívať oporu zeme a čerpať z nej silu pre seba aj pre partnera. Osvojíme si schopnosť ako dávať a prijímať váhu tela, ako vytvárať a prijímať impulzy a pod.

Počas improvizácie vznikajú rôzne situácie, ktoré sa nedajú predvídať, a tak sa učime s telom reagovať intuitívne. Naším cieľom bude rozvíjať autentický pohybový prejav, spontaneitu a prirodzenosť pohybu, ktorá je zakódovaná v každom z nás.

Lektor – Milan Kozánek (SK)


Milan Kozánek, 

od ukončenia štúdia na VŠMU pracuje ako tanečný pedagóg, choreograf, dramaturg a divadelný režisér. Svoju metódu výskumnej a pedagogickej práce rozvíjal viac ako dvadsaťpäť rokov prostredníctvom vyučovania a výskumu vo vzdelávacích inštitúciách ako Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD), Tanz Quartier Wien, Konservatorium Wien University /AT, Northern School of Contemporary Dance v Leeds /UK, TIP – School for Dance, Improvisation and Performance vo Freiburgu /D, Univerzita Calgary /Canada a v mnoho ďalších. V roku 1996 založil spolu so Zunou Vesan Kozánkovou Tanečnú spoločnosť Artyci. Spoločne pre ňu vytvorili 12 tanečných predstavení, ktoré prezentovali na Slovensku a v zahraničí (Nemecko, Rakúsko, Poľsko, Česká republika, Maďarsko, Kanada, Thajsko, Čína, Taiwan).
Od roku 2010 rozvíja intenzívnu umeleckú spoluprácu s tvorcami a divadelnými interpretmi, ktorí hľadajú prepojenie a prieniky medzi fyzickým divadlom, pohybom, textom, hlasom a spevom. Bol súčasťou mnohých výskumných projektov s divadelnými umelcami z umeleckých zoskupení ako Studio Matejka (PL), Teatr Piesn Kozla (PL), Res Ratio Network (GR), Med a prach (SK).  Od roku 2017 vedie spoločne s Andrejom Kalinkom umelecké zoskupenie Med a prach.

Milanovou hlavnou témou a fascináciou v jeho umeleckej a pedagogickej práci je ČLOVEK. Svoje poznatky z anatómie spája s poznatkami z východných filozofií a taoizmu.

Účastnícky poplatok:

Student 30 eur (bez obmedzenia času)

Vstupenka MEDZISCÉNA Student 24 eur (bez obmedzenia času)

Early Bird 40 eur (pri prihlásení a uhradení do 16. októbra)

Vstupenka MEDZISCÉNA Early Bird 

32 eur (pri prihlásení a uhradení do 16. októbra)

Počet miest na workshope je obmedzený, maximálny počet účastníkov 16 osôb.

Časový harmonogram:

Black Box, I. poschodie Tabačka Kulturfabrik


Sobota 5.11. 10:00 – 13:00 / 14:30 – 17:00

Nedeľa 6.11. 10:00 – 13:00

Študentom a študentkám mimo Košíc vieme poskytnúť počas trvania workshopu ubytovanie za zvýhodnenú cenu. 

Realizáciu workshopu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

MEDZISCÉNA / Workshop „Milan Kozánek: Kontaktná improvizácia”

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik