Živá knižnica

So 08. decembra 2018 / 14:00 - So 08. decembra 2018 / 18:00

Živá knižnica
Živá knižnica sa po štvrtý raz vracia do Tabačky Kulturfabrik, aby poskytla príležitosť na citlivé otázky. Umožní otvorene, bez predsudkov a v dôvernej chránenej atmosfére sa porozprávať s rozmanitými ľuďmi a zistiť nepoznané. 
 
V aktuálnej ponuke Živých kníh budete mať opäť možnosť vypožičať si človeka so zaujímavým príbehom. Počas tridsiatich minút na vaše otázky radi odpovedia predavač Nota Bene, neortodoxná Židovka či queer umelec. O pripravovaných tituloch budeme postupne informovať na Fb stránke udalosti. Registrácia čitateliek a čitateľov prebieha od 14:00 do 19:30 h.

Živá knižnica je facilitované stretnutie s jednotlivcami, ktorí v spoločnosti čelia rôznym predsudkom a vylúčeniu. Často aj preto, že väčšinová spoločnosť ich nemá možnosť bližšie spoznať. V Živej knižnici je možnosť pýtať sa práve takýchto ľudí a vypočuť si ich životné príbehy a skúsenosti. 

Živé knižnice fungujú podobným spôsobom ako klasické. Aktérmi sú Knihy, Čitatelia, Knihovník a Podporný personál, ktorý akciu zabezpečuje po organizačnej stránke. Čitatelia v Živej knižnici si namiesto upravených publikácii môžu prepožičať na určitý čas osobu so zaujímavým životným príbehom, s ktorou by sa v reálnom živote pravdepodobne nikdy otvorene nerozprávali. Môžu sa jej spýtať na všetko, čo ich o nej zaujíma.  Živá knižnica tým napomáha k prekonávaniu strachu z neznámeho, búra zažité stereotypy a dáva možnosť získať vlastnú skúsenosť.

Vstup voľný / Fabricafe

Živá knižnica

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik