Hudba

Tabačka prináša hudobné projekty a účinkujúcich v žánroch od alternatívneho indie rocku, až po pop, elektroniku či experimentálnu hudbu.

Vyberáme kapely, ktoré nie sú na Slovensku veľmi známe, ale vo svete sú buď vychádzajúcimi hviezdami, novými objavmi, alebo patria medzi oceňované či inak zaujímavé. Tabačka sa zároveň snaží dávať priestor domácim začínajúcim kapelám. Alternatíva je asi tým správnym slovom, ktoré to všetko vystihuje. Alternatíva však neznamená niečo určené len pre pár zasvätencov. Sú to bočné uličky s osobitým čarom, v ktorých si môže každý nájsť to svoje. Hudobná ponuka, rovnako ako ostatné programy v Tabačke, je skutočne medzinárodná. Hoci, samozrejme, prevahu majú slovenskí a českí interpreti.

Vo výbere hudby Tabačka nadväzuje na hudobné žánre a koncerty, programované v začiatkoch tzv. starej Tabačky. Súčasne ale vytvára priestor pre koncerty otvorené širšiemu publiku, ktoré si nachádza cestu do novej Tabačky. A do tretice ponúka kombinované hudobné programy, v ktorých sa s koncertmi doplnkovo spájajú prednášky, diskusie či kvízy.

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik