Tanec a nový cirkus

Súčasný tanec je u nás ešte stále najmenej poznaný umelecký obor. Za posledné roky sa však dostáva stále viac do povedomia, a to aj vďaka lokálnej produkcii.

Od roku 2015 vzniklo v Tabačke každý rok jedno nové tanečné predstavenie. Či to bola produkcia tanečného súboru Heeb.She, alebo Hry na tanec, či rezidencia organizovaná K.A.I.R Košice Artist in Rezidence, či produkcia PST – Priestoru Súčasného Tanca. Všetky vytvorené diela podporili rozvoj domácej scény súčasného tanca a začali oslovovať špecifické publikum. V roku 2018 sa začali upriamovať na detského diváka. Bolo mu venované predstavenie Jumika, pravidelné tréningy Planéta tanec a workshopy Dancefabrik z dielne PST.

Nový cirkus zatiaľ reprezentujú hlavne zahraničné súbory, kde má tento nový druh dramatického umenia hlbšie korene a dlhšiu históriu. V predstaveniach nového cirkusu technická virtuozita v ničom nezaostáva za divadelným stvárnením. V roku 2018 sa v Tabačke, v rámci festivalu MOVE Fest Košice predstavil taliansky súbor Campagnia Zenhir a samostatne aj mexicko-portugalská dvojica Ome Dual.

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik