TabLab

TabLab je priestor pre kreativitu a nápady, nové technológie a inovácie, digitálne zručnosti, vzdelávanie v neformálnom prostredí a nové komunity.

Čo v TabLabe získate?  

V TabLabe získate Teoretické, praktické a digitálne zručnosti. Staneš sa súčasťou novovznikajúcej komunity, možnosť pracovať na vlastnom projekte či možnosť absolvovať jeden alebo viacero kurzov v laboch a mentoring od profesionálov z MATSUKO, Onomatopoje a Tabačka Kulturfabrik.  TabLab, to je VR, Audiovisual, Sound.

LAB’s:

VR Lab – priestor venujúci sa virtuálnej realite a práce s ňou. Prostredníctvom kurzov sa účastníci naučia základy ovládania VR, dozvedia sa zaujímavosti o rôznych appkách či vstúpia do rôznych svetov virtuálnej reality.

Sound Lab – priestor na komplexnú prácu so zvukom od hudobnej produkcie – práca so softvérom, mixing, mastering, cez získanie zručností v oblasti DJingu a elektronickej hudobnej produkcie až po experimentálne a intuitívne hranie. Súčasťou budú aj prednášky a workshopy aj pre rodiny s deťmi.

Audiovisual Lab – priestor v ktorom sa budeme venovať práci so streamovacími technológiami, vytváraniu 2D a 3D video obsahu, základom prezentačných zručností na kameru, postprodukcie a deliveringu digitálneho obsahu. Mentorom bude Palko Matia z kreatívneho štúdia Onomatopoje.

TECHNOLÓGIE
——————————————————————————————————————————————
TABLAB x Infoklaszter
TABLAB a maďarský Infoklaszter spojili sily, a náš spoločný projekt bol podporený v rámci programu Interreg V-A Slovakia-Hungary Cooperation Programme. Cieľom projektu je rozvíjanie cezhraničnej spolupráce medzi Košicami a Miškolcom, budovanie partnerstiev medzi organizáciami, školami, komunitou, zdieľanie teoretických, ale aj praktických skúseností, ľudského kapitálu a potenciálu. Zameriame sa na oblasti VR, Audiovisual a Sound. Počas projektu plánujeme partnerské stretnutia, prezentáciu TABLAB v Miškolci a záverečné podujatie v košickej Tabačke.  
#InterregSKHU #BuildingPartnership #EuropeanUnion #acronym
Kick Off Meeting

 

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik