Play again! – Games and Culture

Prvý slovenský seminár zameraný na kultúru hrania digitálnych hier s medzinárodnou účasťou prednášajúcich, odbornými workshopmi a sprievodnými kultúrnymi podujatiami.

Seminár Play Again! – Games and Culture vznikol v rámci výmenného programu pre strednú a východnú Európu, iniciovaného Švajčiarskym umeleckým koncilom a Pro Helvetiou vo Varšave. Prvého seminára sa zúčastnili profesionáli zo Švajčiarska, Srbska i Slovenska. Projekt bol určený študentom a mladým profesionálom, ktorí sa zaujímajú o problematiku gamingu, ale i samotným “gamerom”, teda nadšencom pre rôzne typy hier. Takisto bol unikátnou príležitosťou pre verejnosť objaviť svet umenia v rámci hier. Program postavený na krátkych prednáškach a diskusiách ukázal, že aj hry môžu pôsobiť ako umelecká platforma prepojená s výtvarným umením, divadlom a hudbou. Seminár sa uskutočnil v spolupráci s Tabačkou Kulturfabrik a občianskym združením Cinefil.

 

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik