X-Apartments (september 2013)

Originálny divadelný formát umožňujúci tvorcom a divákom spoznať málo dostupné miesta v meste. Predstavenia v súkromných bytoch so špecifickými príbehmi a charakterom.

X – Apartments je divadelný formát významného nemeckého divadelného režiséra Matthiasa Lilienthala (1959), v rámci ktorého sa predstavenia odohrávajú priamo v súkromných bytoch.

Tento formát umožňuje zaostriť pohľad na rôzne historické, politické a sociologické aspekty mesta a tiež sprostredkovať estetický a etnografický prieskum uzatvorených priestorov. V Košiciach sa X-Apartments sústredili na dve mestské časti – MČ Šaca, ktorej životné rytmy ovplyvňujú železiarne, a Staré mesto, poznačené premenlivými dejinami strednej Európy. V septembri 2013 mali diváci možnosť navštíviť 14 predstavení vytvorených špecificky pre X-Apartments Košice umelcami z Nemecka, Veľkej Británie, Libanonu, Austrálie, Poľska, Rakúska a Slovenska. Kurátorkami X-Apartments Košice boli Katrin Moll and Johanna Höhmann. Projekt prinesol do Košíc Goetheho inštitút s podporou Tabačky Kulturfabrik a v spolupráci s občianskym združením Cinefil počas roka 2013, keď boli Košice  Európskym hlavným mestom kultúry.

Používaj Tabačku

Zaujímajú nás vaše nápady. Zapojte sa do tvorby programu alebo prispejte nápadmi na nové formáty

Chcem sa zapojiť

Newsletter

Tabačka by ti ráda zasielala všetko čo sa u nás deje

Tabačka Kulturfabrik

Gorkého 2, 040 01 Košice,
Slovensko

Ukázať na mape
Tabačka Kulturfabrik

Ďakujeme všetkým, ktorí navštívili a navštevujú Tabačku Kulturfabrik. Záujem o našu prácu jej dáva zmysel a prináša nám novú energiu!


S finančnou podporou

Ďakujeme za podporu

Tabačka Kulturfabrik